top of page

  SLUNCE A PLÁŽE  

Možnost chodit v kraťasech a tričku už v půlce února, a celkově deset měsíců v roce? I to je na Floridě možné. Velmi teplé podnebí je dalším důvodem, proč stát Florida je tak populární. Díky tomuto faktu je teplota moře (obzvlášť na té západní straně) opravdu nadprůměrná, tj. nad 26°C. Dalším bodem, který stojí za navštívení, jsou pláže. Všechny jsou perfektně udržované, čisté a písčité. Nejznámějšími plážemi na Floridě jsou bezpochyby South Beach v Miami, Cocoa Beach na středo-východě státu, odkud můžete dokonce sledovat start rakety v přímém přenosu.
S 825 kilometry pláží je Florida ideálním místem, kam si zajít na pláž. Zde je výběr těch zdaleka nejlepších:
MIAMI BEACH
Pláž v Lummus parku je to, co si lidé myslí, když říkají jižní pláž. Tato široká pláž, která se nachází na břehu oceánu, nedaleko od slavných hotelů a restaurací Art Deco, je nejlepším místem ve městě.
FORT LAUDERDALE
Mnoho plážových destinací na Floridě na jihu je lemováno vysokými domy a hotely, ale Fort Lauderdale je návrat do jiné éry. Je to pláž, kde můžete procházet kavárnami a obchody přímo v písku.
CLAM PARK
Naples má spoustu velkých floridských plážových míst. Poté, co projdete stínem mangrovového parku, vynoří se před vámi se úchvatná pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou. 
LOVERS KEY STATE PARK
Chcete-li pozorovat přírodu, můžete si vybrat pláž v Lover Key State Parku. 2,5 mílová pláž je lemována přirozenou vegetací, která je plná ptačího života. V zimě přilehlé kanály v parku přitahují také kapustňáky.
STÁTNÍ PARK CALADESI ISLAND

Osamocený břeh, umístěný mimo městské pobřežní pláže Clearwater a Dunedin. Musíte se na ní dostat na lodí. Výlet lodí často zahrnuje i pozorování delfínů. V čisté vodě můžete zahlédnout kraby nebo živé mušle.

FORT DE SOTO PARK
Pláž ve Fort de Soto, jmenovaná nejlepší americkou pláží roku 2009, si zaslouží nejrůznější superlativy. Je tu sedm mil cyklistických stezek, dvě rybářská mola, místo na kempování, pavilony na piknik, půjčovny kajaků a lodí.
PAMĚTNÍ PARK HUGUENOT
Huguenot je poslední pláž v Jacksonville, kde můžete jet autem do tvrdého písku přímo na pláž. Má velké písečné duny a je plná divoké zvěře – pouštní želvy, mořské mušle a pobřežní ptáci. Ideální je toto místo především pro surfaře.
ST. ANDREWS STATE PARK
Státní Park St. Andrews, jmenovaný nejlepší pláží v Americe v roce 1995 je známý svou čistou, modro-zelenou vodou a oslnivě bílým pískem. Je zde také vynikající šnorchlování. I malé děti zde mohou šnorchlovat, protože západní molo vytváří klidnou chráněnou oblast.
PLÁŽ CLEARWATER
Nejsevernější perla v řetězci bílých písečných ostrovů v oblasti St. Petersburg-Clearwater je známá svými širokými plážemi. Většina jeho plážových parků a obchodní čtvrti leží v pruhu menším než dvě míle a tři bloky široké, snadno dostupné pěšky.
COCOA BEACH
Nedaleko od Kennedy Space Center se nachází snad ta nejlepší a nejznámější floridská pláž mimo Miami, ze které se dají pozorovat starty raket. To rozhodně stojí za zážitek a navštívení. Pozor ale na veřejnou konzumaci alkoholu.
bottom of page