top of page

  JÍDLO ODLIŠNÝCH KULTUR  

Jelikož je Florida často brána jako vstup do Latinské Ameriky, tak se není čemu divit, že na Floridě se dají najít komunity lidí, kteří emigrovali ze svých zemí právě do USA. V Orlandu převládá brazilská komunita, v Tampě pro změnu ta mexická, a v Miami se dá najít mix veškerých ostatních. Nejslavnější komunitou je ta kubánská, která se dá najít kousek od centra Miami, v tzv. Malé Havaně. V každé takovéto komunitě najdete restaurace servírující tradiční pokrmy. Nepropásněte známé food festivaly, kde nejlépe ochutnáte tyto chutě.
Pro vaše mlsné jazýčky jsem vybral nevšední gastrofestivaly pro každý měsíc. Konkrétní datumy se mění z roku na rok, proto se ujistěte, že na webových stránkách každého festivalu najdete nejnovější podrobnosti.
Nejlepší Gastro Festivaly:
Jste spíše milovníci kvalitních restaurací, neváhejte ochutnat vytříbená jídla u těch nejznámějších floridských šéfkuchařů.
12 NEJLEPŠÍCH ŠÉFKUCHAŘŮ FLORIDY

1. Michael Schwartz

Vítěz soutěže o nejlepšího šéfkuchaře na jihu v roce 2010. Schwartzova restaurace v Miami obsahuje to, co v Miami Herald nazvali "čerstvé, přímočaré jídlo s důrazem na místní a sezonní ingredience".
Web: www.michaelsgenuine.com

2. Michelle Bernstein

V roce 2005 Michelle Bernstein a její manžel David Martinez otevřeli Michy 's, která byla oceněna jako jedna z "Top 50 restaurací v zemi". V roce 2007 získala ocenění nejlepší kuchařka jihu. Často také natáčí pořady s gastronomickou tématikou

Web: chefmichellebernstein.com

3. Douglas Rodriguez

Syn kubánských imigrantů, který vyrostl v Miami. Rodríguez je považován za vůdce kuchyně Nuevo Latino. Byl dvakrát jmenován šéfkuchařem roku v nadaci Jamese Bradouse. Také je autorem několika kuchařských knih, včetně Nuevo Latino.

Web: www.chefdouglasrodriguez.com

4. Norman van Aken

Van Aken, oslavený jako jeden z nejlepších šéfkuchařů na Floridě, je jediným floriďanem na seznamu nejlepších kuchařů jihu. Je autorem kuchařské literatury, včetně „Normanovy nové kuchyně“.

Web: www.normans.com

5. Zach Bell

Hodnocený jako jeden z pěti nejlepších šéfkuchařů na jihovýchodě. Bell nedávno opustil svůj prestižní post v Café Boulud v Palm Beach, aby byl šéfkuchařem Addison Reserve Country Clubu v Delray Beach, Jeho cílem není nic menšího, než znovu objevit venkovskou klubovou kuchyni.

6. Philip Krajeck

Krajeckova kuchyně je postavena na čerstvých rybách a mořských plodech z ekologického hospodářství.

Web: www.watercolorresort.com/resort_dining.aspx

7. Scott Hunnel

Scott byl mnohokrát nominován na nejlepšího šéfkuchaře na jihovýchodě. Je také členem síně slávy (Top 20 restaurací na Floridě). Hunnel je šéfkuchařem velice vyhlášené luxusní restaurace Victoria & Alberts

Web: www.Victoria-Alberts.com

8. Jeannie Pierola

Nyní experimentuje s jedním z nejhezčích gastro konceptů, místní restaurace. Zatímco se zabývá stálým umístěním, Pierola se dočasně přesune do jiného prostoru po dobu dvou nebo tří týdnů, otáčí hlavy a kresuje kritické havahy.

9. James a Julie Petrakis

Trénovali v kulinárním institutu Ameriky a pracovali v různých restauracích, než se vrátili domů, aby otevřeli svůj podnik. Udělali z průměrné hospody jednu z nejvyhledávanějších atrakcí Orlanda.

Web: www.theravenouspig.com

10. Marty Blitz

Blitz byl považován dlouho za vycházející hvězdu americké gastronomie. Jako úspěšný šéfkuchař je nyní členem floridské síně slávy.

Web: www.miseonline.com

11. Irv Miller

Miller je výkonným šéfkuchařem Jacksonova Steakhouse v centru Pensacola od roku 1999, kdy získal cenu hostů.

Web: www.jacksonsrestaurant.com

12. Erika Davis

Není to často tak, že cukráři dostanou národní uznání, ale Erika Davisová to loni dokázala. Čokoládová fanatička, která vás dostane kombinacemi chutí a kreativitou.

Leden
FESTIVAL MOŘSKÝCH PLODŮ A HUDBY SARASOTA
Centrum Sarasoty je domovem tohoto dvoudenního festivalu, který nabízí báječné čerstvé mořské plody, stejně jako živé R & B, rock, soul, jazz a karibská představení s těmi nejlepšími floridskými kapelami na jevišti. Na přilehlém trhu s uměním, řemeslnými výrobky naleznete také hodně zábavy.
 
www.seafoodfestivals.com
Leden
FOOD & WINE FESTIVAL KEY WEST
Tento nejvýznamnější gastronomický festival je určen tomu, kdo miluje jemnější kulinářské zážitky. Na tomto festivalu najdou gurmáni ochutnávky těch nejlepších vín, gastronomické večírky a párty.  Festival se odehrává po celém městě.
 
www.keywestfoodandwinefestival.com
Únor
FLORIDSKÝ JAHODOVÝ FESTIVAL
PLANT CITY
Hosté přicházejí, aby zjistili nejen kreativní způsoby, jak si vychutnat jahody, ale také vidět výstavy zemědělství, obchodu, průmyslu, dobytka, výtvarného umění, živé zábavy, zahradnictví a řemesel.
 
www.flstrawberryfestival.com
Únor
SANDESTIN GUMBO FESTIVAL
Šéfkuchaři z celého pobřeží Mexického zálivu představí svou vlastní verzi pokrmu Gumbo, ať už z tmavého nebo lehkého rouxu, z různých druhů masa a s řadou příchutí a koření.
www.sandestingumbofestival.com
Březen
VERITAGE MIAMI

Každoroční akce s 20letou tradicí. Tento epický festival jídel a nápojů, vína, piva a lihovin. Hlavní kuchaři jako šéfkuchař Fabio Trabocchi a šéfkuchař José Mendín spolu se stovkami místních restaurací a pivovarů slibují potěšení.

 

www.veritagemiami.com

Březen
DELRAY BACON FEST
Delray Beach si vezme dva americké oblíbence, Bourbon a slaninu a zabalí je spolu do dvoudenní příjemné párty. Ochutnejte řadu jídel z vepřového masa, jako jsou dušené vepřové žaludky s tamari, česnekem, zázvorem & chilli papričkami, a vyleštěte je slaninou se zmrzlinou. Vyzkoušejte eklektický výběr bourbonu a whisky a další informace o lihovinách pomocí seminářů a ochutnávek.
www.delraybaconfest.com
Březen
KUBÁNSKÝ SENDVIČOVÝ FESTIVAL TAMPA
Miami a Tampa bojují o to, kdo má po celá desetiletí nejlepší a nejautentický kubánský sendvič. Tento festival usiluje o urovnání debaty, alespoň do příštího roku…jde o třídenní závod mezi sendvičovými výrobci z obou regionů, s jejich kouzly s vepřovým masem, švýcarským sýrem a s jinými tajnými ingrediencemi, které soutěžitelé ukládají mezi plátky čerstvě upečeného kubánského chleba.
www.thecubansandwichfestival.com
Duben
RUM RENAISSANCE MIAMI
Strávíte víkend v Miami a budete zkoušet stovky rumů z Karibiku na největším festivalu rumu na světě. Naučte se, jak se rum vyrábí, vyzkoušejte stovky druhů z celého světa. Navštivte ty nejlepší bary a užijte si koktejlového opojení.
 
www.rumrenaissance.com
Květen
LAS OLAS WINE & FOOD FESTIVAL
Slavný Las Olas Boulevard ve Fort Lauderdale na den přitáhne na více než 70 nejlepších restaurací, pivovarů a vinařství. Podávají se tapas, saláty, sýry a další jídla, plus piva a vína. Mňamka.
www.lasolaswff.com
Červenec
DUNEDIN ORANGE FESTIVAL
Ve městě známém pěstováním pomerančovníků a dalších citrusových plodů, se tento festival stal v roce 2010 oslavou národního ovoce a od té doby se koná každý červenec v Edgewater parku. Zažijte soutěže v místní restauraci Mojo Cook-off nebo ochutnejte citrusovou zmrzlinu a ovocnou šťávu přímo ze sadů.
www. dunedinorangefestival.com/
Říjen
FESTIVAL KRABŮ NAPLES
Každoroční festival Stonecrab je víkendovou akcí s jídlem a zábavou, samozřejmě s krabem. Je to také vaše šance prozkoumat krásné nábřeží v Naples s aktivitami na pevnině a v okolí Bayfront.
 
www.stonecrabfestival.org
Červen
CRAFT BEEER & BURGER BASH
Čistá americká letní party, která přitahuje představitele 60 různých piv jako Stella Artois a další. Místní restaurace dodávají maso, a soutěží se o titul "král všech hamburgerů". A pro vegetariány?  Je tu i kategorie "nejlepší nehovězí Burger".
 
www.palmbeachfl.com/Craft-Beer-Burger
Květen
WAZOO TAMPA
Jeden z deseti velkých pivních festivalů v zemi podle "USA Today". Tato každoroční degustační soutěž nabízí 275 druhů piva a nápojů z celého světa, ochutnávky jídel z oblíbených restaurací z oblasti Tampa Bay a živou hudbu v celé zoo.
 
www.wazoobeerfest.com
Září
FLAVOR PALM BEACH
Tento měsíční festival je navržen tak, aby představil hostům velkého množství restaurací v celém kraji Palm Beach. Každá z nich nabízí výběr speciálně oceněných jídel o třech chodech, jako jsou prvotřídní žebra a brambory s lanýži, kalamari či suši. Najděte si restauraci, kterou byste chtěli vyzkoušet na webových stránkách, a podívejte se na její speciální menu.
 
www.flavorpb.com
Srpen
KEY WEST LOBSTER FEST
Lidé přicházejí z celého světa ulovit si humra na začátku toho „správného“ období, takže je přirozeně nutné, aby se i oslavovalo. Korýši nabízejí sladké a chutné maso, lahodně podávané s citronem a koktejlovou omáčkou, teplé s rozpuštěným máslem, nakrájené a smíchané se saláty a sendviči nebo grilované s česnekem a rajčaty.
www.keywestlobsterfest.com
Říjen
CEDAR KEY FESTIVAL
Historické rybářské město oslavuje rybářské dědictví oblasti, nabízí dva dny fantastických jídel, přehlídku, více než 100 uměleckých a řemeslných vystavovatelů, zdarma živou hudbu na pódiu na pláži v plážovém parku a spoustu rodinné zábavy v nádherném starém floridském městě Cedar Key.  
 
www.cedarkeylionsclub.com
Listopad
FOOD, WINE & BREW FESTIVAL
Tento každoroční festival v centru Daytona Beach, začíná pivní večeří, včetně ukázek jídel z nejlepších místních restaurací a 100 řemeslných piv a 30 vín z okolí.
 
www.daytonabeach.com
Prosinec
COOKIEFEST SEBRING
Vánoční pečivo, sušenky a koláče, Ach můj bože! Na tuto událost se musíte připravit, abyste objevili své vnitřní já a ochutnali všechny vánoční dobroty.
 
www.highlandsartleague.org/cookiefest
bottom of page