top of page

  GOLF A TENIS  

Na Floridě si můžete vybrat z více než tisíce různých golfových a tenisových klubů. Tyto dva sporty jsou mezi floridskou širokou veřejností a turisty nejvíce populární. Díky příznivému podnebí jsou zde celoročně dobré podmínky pro sport, obzvláště tyto dva, které potřebují teplo a minimum srážek. Díky tomuto faktu se zde celoročně připravuje spoustu profesionálů, a také se zde nachází mnoho světoznámých tenisových akademií, které produkují jednoho budoucího profesionála za druhým. Pokud jste milovníky tenisu, tak by rozhodně stálo za to jednu z nich navštívit, ať už by to byla ta Chris Evertové v Boca Raton, Nicka Bolletieriho v Sarasotě nebo Saddlebrook Academy Harryho Hopmana v Tampě. Mistrovské hřiště Arnolda Palmera v Bay Hill Clubu je jednou z nejprestižnějších zastávek série PGA Tour.

Florida je hlavním golfovým místem světa s přibližně 1 100 hřišti v každém koutě státu.
 

Několik skvělých hřišť je na střední Floridě. Mistrovský hřiště v zátoce Arnold Palmer 's Bay Hill Club a Lodge je zimním domovem Arnolda Palmera jako hostitele jeho každoročního turnaje ze série PGA Tour. Je dlouhé, tvrdé a vždy v nejlepším stavu. Dva z nejlepších otevřených hřišť v této oblasti jsou Champions Gate, kde je hřiště Grega Normana a dvě hřiště v Orange County National. V rámci Sandestin Golf a plážového letoviska v oblasti Destin  je klasické golfové hřiště v letovisku Rees Jones . Užijete si nádherné výhledy na Chockahatchee Bay z mnoha míst. V Innisbrook, Salamandském golfovém a lázeňském letovisku v Palm Harbor najdete čtyři hřiště včetně Copperhead.

Jinak, v podstatě, všude na každém rohu se dá najít aspoň 9 jamkové hřiště. Pro více detailů určitě zavítejte na oficiální golfové webové stránky a stránky americké golfové asociace.

 

Florida je také jedním ze světových destinací pro tenis a je domovem mnoha nejprestižnějších tenisových akademií a letovisek na světě.

"V kostce, Florida má úžasný meteorologický rok a je tu více tenisových zařízení a programů, než na jakémkoli jiném místě na planetě," řekl Todd Rubinstein, bývalý šéf americké tenisové asociace. "Florida je centrem tenisu na světě."

Některé z nejpopulárnějších golfových hřišť na Floridě jsou:
Některé z nejpopulárnějších tenisových akademií  na Floridě jsou:
IMG BOLLETIERI TENISOVÉ AKADEMIE V BRADENTONU
ACADEMIA SANCHEZ CASAL (areál řízený Emilem Sanchesem) V NAPLES
SAVIANO TENISOVÉ AKADEMIE V PLANTATION
EVERT TENNIS ACADEMY V BOCA RATON
HILL CLUB A LODGE V ARNOLD PALMER´S BAY
CHAMPIONS GATE FLORIDA
SANDESTIN GOLF AND BEACH RESORT
INNISBROOK GOLF RESORT FLORIDA, TAMPA
bottom of page